Zaprojektuj swój uśmiech

Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko, dostosowując się do potrzeb pacjentów. Dziś w gabinetach medycyny estetycznej nie tylko przywracane jest piękno, lecz także leczy dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort i wpędzać w kompleksy. Jedną z gałęzi medycyny estetycznej jest także stomatologia estetyczna, która pozwala na wybielenie zębów oraz nadanie im pięknego, hollywoodzkiego efektu. Wiele osób przed wizytą u stomatologa martwi się jednak efektem, jaki można osiągnąć poprzez leczenie. Czy będzie satysfakcjonujący? Czy wybielanie zębów ich nie zniszczy? Czy ,,zęby z porcelany” będą wyglądać naturalnie? Czy warto decydować się na licówki na zęby? Wątpliwości pacjentów rozwiewa DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak zaprojektować swój uśmiech

Wybielanie zębów za pomocą pasty do zębów już dawno przestało wystarczać. Pacjenci coraz częściej udają się na zabiegi wybielania zębów oraz korekcji wad zgryzu do specjalistów, którzy projektują ich nowy uśmiech. Dziś, dzięki stosowanemu przez MediArt Clinic w Poznaniu DSD – cyfrowemu projektowaniu zębów, pacjent może uczestniczyć w procesie tworzenia projektu własnego uśmiechu. DSD (Digital Smile Design) umożliwia opracowanie uśmiechu pacjenta według jego indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Autorem metody jest znany w świecie stomatologii estetycznej ekspert, dr Christian Coachmann. DSD pozwala zaplanować proces wybielania zębów, leczenia ich oraz finałowego rezultatu. Pacjent od samego początku uczestniczy w tym procesie, dlatego od razu wie, jakich efektów może się spodziewać. Biorąc udział w procesie decyzyjnym dotyczącym własnego uśmiechu, eliminuje niebezpieczeństwo powstania niepożądanych efektów. Wybielanie zębów przynosi więc naturalne efekty, a wady zgryzu zostają skorygowane tak, jak życzy sobie tego pacjent. Dzięki DSD można zaprojektować: 

  • wybielanie zębów, 
  • uzupełnianie braków w uzębieniu, 
  • wypełnienie ubytków zębowych, 
  • leczenie wad zgryzu.

Projektowanie uśmiechu krok po kroku

Nie każda klinika daje pacjentom możliwość projektowania uśmiechu, dlatego najpierw przeprowadziliśmy research na ten temat. Duże możliwości w tej kwestii stwarza MediArt Clinic z Poznania, gdzie system projektowania uśmiechu jest na zaawansowanym poziomie. Najważniejszym elementem DSD jest analiza zębów, mimiki twarzy pacjenta oraz komputerowa symulacja nowego uśmiech. W tym celu wykonuje się serię zdjęć zębów i mimiki pacjenta, tak aby podjęte następnie leczenie było dopasowane do jego potrzeb, a efekt końcowy spełnił ustalone wcześniej wymagania. Zapytaliśmy ekspertów MediArt Clinic, jak w ich placówce wygląda projektowanie uśmiechu. „Pierwszym krokiem jest konsultacja lekarska – odpowiadają lekarze i dodają – w trakcie jej trwania dokonywana jest ocena uzębienia i mimiki twarzy pacjenta, na podstawie których tworzona jest komputerowa symulacja oczekiwanego uśmiechu. Następnie lekarz stomatolog uzgadnia z pacjentem dokładny plan leczenia, ustala terminy wizyt i szacuje koszty”. To, jak długo trwa leczenie, zależy od stanu uzębienia pacjenta, tego czy będzie konieczne wybielanie zębów, zakładanie licówek na zęby, korekcja wad zgryzu itp. 

Kto może zaprojektować swój uśmiech?

Projektowanie pięknego uśmiechu jest wskazane przede wszystkim osobom:

  • które mają ubytki zębów,
  • których zęby są przebarwione,
  • z żółtymi zębami,
  • z wadami zgryzu. 

O szybkości i trwałości zabiegów decydują indywidualne czynniki oraz przebieg leczenia stomatologicznego. Jednak po terapii pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem, który sam zaprojektował.

Jak zaprojektować swój uśmiech?

W celu cyfrowego zaprojektowania uśmiechu należy umówić się na konsultację wstępną w MediArt Clinic, podczas której wraz z lekarzem oceniony zostanie stan uzębienia, a następnie ustalony dokładny przebieg leczenia. W tym celu wystarczy skontaktować się z recepcją kliniki poprzez jej stronę internetową MediArt Clinic. 

zostaw komentarz