Zabieg fotoodmładzania usunie nie tylko zmarszczki! Zobacz, jakie jeszcze korzyści może przynieść!

Ze względu na nazwę, zabieg fotoodmładzania kojarzy się przede wszystkim z terapią odmładzającą – usuwającą zmarszczki i ujędrniającą skórę. Prawda jest jednak taka, że terapia przy pomocy lasera jest w stanie przynieść nam nie tylko efekt odmłodzenia, lecz także usunąć wiele innych, niekorzystnych dla naszego wyglądu zmian skórnych. Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie – nie tylko usuwanie zmarszczek

Fotoodmładzanie to zabieg, który został stworzony z myślą o usuwaniu wszelkich niekorzystnych zmian, jakie powstały w wyniku działania słońca. Dzięki tej terapii jesteśmy w stanie pozbyć się nie tylko zmarszczek, które rzeźbią na naszej twarzy promienie słoneczne, lecz także piegów, przebarwień, rozszerzonych porów czy popękanych naczynek. Fotoodmładzanie jest w stanie przynieść widoczną i kompleksową poprawę wyglądu skóry, która pod wpływem działania słońca stała się wiotka, zaczerwieniona, pokryta zmarszczkami, przebarwieniami i szeregiem innych mankamentów urody.

Jak działa zabieg fotoodmładzania?

Jeszcze do niedawna zabieg fotoodmładzania był wykonywany wyłącznie w oparciu o technologię światła IPL, czyli Intensywnie Pulsujące Światło. Dziś mamy jednak do wyboru również fotoodmładzanie laserowe, które jest w stanie przynieść jeszcze lepsze efekty w walce z różnymi niedoskonałościami powstałymi w wyniku niekorzystnego działania promieni słonecznych. Zabieg fotoodmładzania można wykonać przy pomocy innowacyjnego urządzenia Genesis, które jest dostępne w warszawskiej klinice Melitus i które według specjalistów z tej kliniki stanowi prawdziwy przełom w fotoodmładzaniu od czasu opracowania metody IPL. Światło lasera podczas zabiegu reaktywuje tkanki skóry, skraca włókna kolagenowe i prowadzi do ich przebudowy, a także stymuluje aktywność komórkową. To powoduje, że zmarszczki stają się wygładzone, pory zmniejszone, a koloryt cery ujednolicony. Dzięki zabiegom laserowym jesteśmy też w stanie pozbyć się trądziku różowatego, rumienia na twarzy, przebarwień, melasmy czy uporczywych wybroczyn.

Czy odmładzanie twarzy laserem jest bolesne?

Zabieg fotoodmładzania laserowego jest terapią całkowicie bezinwazyjną i praktycznie bezbolesną – większość pacjentów podczas leczenia odczuwa po prostu uczucie rozchodzącego się ciepła. Dodatkowo, terapię charakteryzuje krótka procedura zabiegowa – zabieg trwa zaledwie 20-40 minut.

Ile zabiegów potrzeba, aby usunąć wszelkie niedoskonałości?

Ilość niezbędnych zabiegów jest uzależniona od indywidualnych warunków naszej skóry. Przy płytkich zmarszczkach oraz niewielkich zmianach skórnych będziemy potrzebować mniejszej ilości zabiegów niż w przypadku głębokich bruzd, wyraźnego zaczerwienienia czy rozległych przebarwień na twarzy. Przy głębokich zmianach specjaliści bardzo często zalecają też łączenie fotoodmładzania z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Rezultaty zauważymy już po pierwszym wykonanym zabiegu, jednak specjaliści medycyny estetycznej zaznaczają, że najlepsze efekty przynosi pełna terapia złożona z około 4-6 zabiegów. Pamiętajmy też o tym, że wszystkie rezultaty terapii zauważymy dopiero po upływie około kilku miesięcy od zakończenia terapii – tyle czasu potrzebuje nasza skóra, żeby mogła się zregenerować, a włókna kolagenowe przejść pełną odbudowę.

Więcej informacji na temat fotoodmładzania laserowego znajdziesz na stronie:

http://klinikamelitus.pl/dermatologia-laserowa/fotoodmladzanie/

zostaw komentarz