Jak ujędrnić brzuch po ciąży?

Chociaż macierzyństwo jest istotą kobiecości, ciało kobiety po porodzie często zdaje się tego nie potwierdzać. Wiele świeżo upieczonych mam narzeka na swoją sylwetkę, martwi się obwisłą skórą brzucha po ciąży i szuka skutecznego sposobu, aby jak najszybciej wrócić do formy. Jedne panie wybierają restrykcyjne diety i ustalają plany treningowe, inne korzystają z dobrodziejstw natury i skuteczności biotechnologii zamkniętych w kolorowych fiolkach kosmetyków. Jest wiele sposobów na ujędrnienie skóry brzucha po ciąży, jednak większość z nich nie przynosi szybkich, oczekiwanych rezultatów. W walce z poporodowymi mankamentami skóry lepiej sięgnąć po skuteczniejsze środki, które dziś oferuje medycyna estetyczna. Ultraformer III to numer 1 wśród zabiegów ujędrniających brzuch po ciąży. Sprawdźmy dlaczego!

Ultradźwięki. Kolagen. Elastyczność

Zabieg Ultraformer III wykorzystuje technologię ultradźwięków HIFU. Co to oznacza? HIFU, czyli skoncentrowana wiązka fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości przenika przez skórę, nie naruszając jej powierzchni, gdzie podgrzewa tkanki zlokalizowane na odpowiedniej głębokości. Pod wpływem ciepła w określonych warstwach skóry obkurczają się włókna kolagenowe, a tym samym fibroblasty dostają sygnał do tworzenia nowego kolagenu.

Dlaczego kolagen jest taki ważny? Dlatego, że to właśnie on odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Mimo tego, że włókna kolagenowe mają bardzo wysoką zdolność do rozciągania się, w okresie ciąży mogą być napięte tak bardzo, że po upływie tych najwspanialszych 9-ciu miesięcy nie są w stanie prawidłowo utrzymywać tkanek, na które z drugiej strony działa chociażby grawitacja. Ponadto w okresie oczekiwania na dziecko w organizmie rozgrywa się prawdziwa burza hormonalna, mogąca doprowadzić między innymi do zwiększenia produkcji kortyzolu, który hamuje syntezę kolagenu. To wszystko sprawia, że skóra brzucha po ciąży bardzo często staje się luźna, wiotka i pozbawiona sprężystości.

Biorąc pod uwagę powyższe, ujędrnianie skóry brzucha po porodzie powinno rozpocząć się od eliminowania źródła problemu, czyli redukcji starych włókien kolagenowych i stymulacji organizmu do produkcji nowych. Takiego efektu nie osiągnie się używaniem nawet najlepszej jakości kosmetyków, bowiem ich składniki mają ograniczoną zdolność przenikania w głąb skóry, a więc zupełnie inaczej niż ultradźwięki. Ultraformer III wyposażony jest w pięć różnych końcówek zabiegowych, pozwalających przenikać przez skórę na ściśle określonej głębokości (1,5; 3; 4,5; 6; 9 mm), dzięki czemu można precyzyjnie wpływać na regenerację skóry, osiągając efekt ujędrnienia już po jednym zabiegu!

Nieinwazyjność. Bezpieczeństwo. Efektywność

Ujędrnianie skóry brzucha po ciąży przy użyciu technologii HIFU Ultraformer III jest relatywnie proste i bardzo bezpieczne. Wykorzystanie skoncentrowanej wiązki ultradźwięków pozwala na penetrację tkanek położonych na określonej głębokości skóry, bez naruszania jej powierzchni – słowem po terapii na ciele nie ma żadnych śladów, oczywiście poza tymi pożądanymi.

Potwierdza to dr Elżbieta Kowalska-Olędzka, ceniona dermatolog, wykonująca zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży w Klinice Melitus w Warszawie, która wyjaśnia, że sednem działania urządzenia Ultraformer III jest bezinwazyjny lifting skóry, jaki uzyskuje się jedynie poprzez wewnętrzną biostymulację. Ultradźwięki nie przerywają ciągłości skóry. Podczas zabiegu pacjenci mogą odczuwać delikatne ukłucia oraz rozchodzące się ciepło. Zatem na tę metodę naprawdę warto się zdecydować! Tym bardziej, że efekty ujędrniania skóry brzucha po porodzie często są widoczne już po pierwszej sesji. Oczywiście wszystko zależy od problemu i indywidualnych predyspozycji, aczkolwiek dzięki tej innowacyjnej metodzie można maksymalnie dopasować zabieg do potrzeb pacjenta, a przez to uzyskać oczekiwany rezultat.

Ujędrnianie skóry brzucha po ciąży ultradźwiękami HIFU to najlepsza propozycja dla młodych mam borykających się z problemem wiotkości skóry. Ultraformer III to krótkotrwały zabieg liftingujący, który wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, czyli w trakcie jednej “wizyty” w gabinecie. Po jego zakończeniu można od razu powrócić do swoich codziennych zajęć. To bardzo ważne dla młodych mam, które w toku rodzicielskich obowiązków zazwyczaj nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. A jeszcze ważniejsze jest to, że ultradźwiękowa stymulacja skóry od razu działa na tkanki napinająco, a efekt narasta przez kolejne 6 miesięcy i może utrzymywać się nawet do 2 lat!

Zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży w technologii HIFU Ultraformer III oferuje warszawska Klinika Melitus, mieszcząca się na zielonym Żoliborzu. Jeśli zastanawiasz się, jak ujędrnić brzuch po porodzie, odwiedź stronę: https://klinikamelitus.pl/kontakt/, na której znajdziesz dane kontaktowe.

 

 

 

zostaw komentarz