Spraw, aby twoje mieszkanie pięknie pachniało. Pięć niezawodnych trików!

Po ciężkim dniu w pracy bądź na uczelni przyjemnie wrócić do mieszkania, w którym unosi się ładny, kojący zapach. Zamiast tego często czujemy woń tego, co było na obiad lub co nam się niechcący przypaliło. Jeśli nie będziemy pamiętać o otwieraniu okien, nawet zimą, w domu będzie panował nieprzyjemny zaduch. Delikatnie rozprzestrzeniający się aromat wprawia nas w dobry nastrój i jest to nawet udowodnione naukowo. Wszyscy wiemy o istnieniu zabiegu zwanym aromaterapią. W cudowny sposób potrafi zrelaksować i ukoić zszargane nerwy. Możemy mieć do tego dostęp na co dzień. Oto kilka sposobów na to, jak uczynić z naszego mieszkania oazę pięknych zapachów.
1. Zadbajmy o czystość

To pierwszy i absolutnie obowiązkowy punkt na liście. Jak moglibyśmy utrzymać przyjemny zapach w mieszkaniu, jeśli panuje w nim brud? 

  • Zadbajmy o regularne wynoszenie śmieci.
  • Pamiętajmy o opróżnianiu zmywarki i jej odświeżaniu.
  • Zadbajmy również o to, aby pranie nie zalegało w pralce (o samą czystość pralki również).
  • Zmieniajmy pościel co najmniej co 2 tygodnie.
  • Przynajmniej raz w tygodniu wymieniajmy ręczniki w łazience. Mogą być prawdziwym siedliskiem zarazków!
  • Nie zapominajmy o warzywach i owocach, których część odkroiliśmy. Zostawiając przekrojoną na pół cebulę na parapecie, nie możemy oczekiwać, że nasze mieszkanie będzie pachniało jak wiosenny ogród. 

2. Wietrzymy mieszkanie

Choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się utrzymać porządek w mieszkaniu, jeśli go nie wietrzymy, nasze wysiłki na niewiele się zdadzą. Szczególnie kiedy palimy lub mamy zwierzęta, problem jest uciążliwy. Powinniśmy otwierać szeroko okna co najmniej na pół godziny rano, nawet zimą, aby doprowadzić do cyrkulacji powietrza i odświeżyć wnętrze. Jest to o wiele skuteczniejsze, niż trzymanie okna rozszczelnionego przez kilka godzin, co jedynie wyziębia mieszkanie, a nie doprowadza do ,,wymiany” powietrza.

3. Świece zapachowe, olejki, saszetki

Kto nie lubi świec zapachowych? Już samo zapalenie ich tworzy niepowtarzalny klimat. Olejków można używać na kilka sposobów. Można w szklanym pojemniczku z wybranym zapachem umieścić specjalne, ozdobne patyczki, które chłonąc olejek, uwalniają piękny zapach, rozprzestrzeniając go po pomieszczeniu. Saszetki również dobrze dają sobie radę i możemy je umieścić w dowolnym miejscu w domu. Może ty być w salonie, przedpokoju, szafie czy torebce. Obecnie na rynku istnieje tak duży wybór zapachów, że trudno je zliczyć. Możemy zaopatrzyć się w produkty o zapachu owocowym, kwiatowym, kosmetycznym, naturalnym (na przykład leśnym lub morskim) lub unikatowym, na przykład o woni świeżego prania, bawełny czy… ciasteczek! Wszystko zależy od wyobraźni.

4. Płyn do płukania tkanin

Używając wybranego zgodnie z gustem płynu do płukania tkanin, mamy pewność, że w czasie, kiedy na suszarce będą schnąć ubrania, po mieszkaniu rozejdzie się przyjemna woń i będziemy ją czuć za każdym razem, kiedy otworzymy szafę z wypranymi ubraniami. Przydatnym trikiem, o którym mogłaś nie wiedzieć, jest dodawanie odrobiny płynu do płukania tkanin do wody, którą później przemyjemy meble. Sprawi to, że będą cały czas ładnie pachnieć, ponieważ zapach tego środka potrafi utrzymywać się przez niezwykle długi czas. 

5. Zapachy do odkurzacza

Wiedziałaś, że istnieje coś takiego, jak zapachy specjalnie do odkurzacza? Podczas sprzątania uwalniają intensywny aromat, który rozchodzi się po mieszkaniu. W tym przypadku również istnieje wiele możliwości zapachowych, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

zostaw komentarz