Profesjonalne wyposażenie salonów kosmetycznych

Usługi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród kobiet pragnących poprawić jakość swojego wyglądu. Dzięki szerokiemu spektrum dostępnych usług możemy między innymi poprawić owal twarzy, ujędrnić skórę, usunąć niechciane owłosienie, blizny, zmiany trądzikowe, rozstępy, czy choćby opóźnić procesy, związane ze starzeniem się skóry. Zwykle po serii kilku zabiegów jesteśmy w stanie osiągnąć pełny rezultat, które posiadają długotrwałe działanie. Zabiegi te są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, bezbolesne oraz nieinwazyjne, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientek, salony kosmetyczne sukcesywnie powiększają swoją ofertę o rozmaite zabiegi, takie jak między innymi mezoterapia, lifting twarzy, wypełnianie ust kwasem hialuronowym, czy mikrodermabrazja. Posiadanie niektórych urządzeń, przeznaczonych do zabiegów estetycznych stało się obecnie niemal standardem, świadczącym o jakości salonu kosmetycznego.

Jednym z obowiązkowych sprzętów, jakie każdy profesjonalny salon powinien posiadać na wyposażeniu jest urządzenie do mikrodermabrazji, dzięki któremu możliwe jest bardzo precyzyjne oczyszczenie skóry, odświeżenie jej i odmłodzenie. Podczas zabiegu skóra poddawana jest strumieniowi miniaturowych kryształków, znajdujących się pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób usuwany jest martwy, zrogowaciały naskórek, a skóra zostaje idealnie wygładzona.

W alternatywie do mikrodermabrazji często w salonach kosmetycznych używane jest także urządzenie do oksybrazji. W przypadku oksybrazji, peeling jest wykonywany za pomocą strumienia sprężonego tlenu z dodatkiem soli fizjologicznej, którego działania powoduje powstanie tarcia na powierzchni skóry. Poza skutecznym złuszczeniem naskórka, zabieg pozwala na poprawienie jakości skóry, wspomagając zachodzące w niej procesy regeneracyjne.

Każdy nowoczesny salon kosmetyczny powinien posiadać w swoim wyposażeniu również różnorodne lasery kosmetyczne, posiadające szerokie spektrum zastosowań. Bardzo popularnym urządzeniem, którego nie powinno zabraknąć jest laser do depilacji, dzięki któremu możliwe jest trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. W zależności od rodzaju lasera i jego mocy, urządzenia te mogą być z powodzeniem używane również do likwidowania przebarwień, zmian skórnych, trądzikowych, usuwania blizn, żylaków, rozstępów oraz tatuaży. Wykorzystanie laserów w kosmetyce, jak również w dermatologii pozwala uzyskać trwałe i satysfakcjonujące rezultaty.

Pokaż komentarze (1 |)