Opalanie natryskowe, czyli najbezpieczniejszy sposób na brązową skórę bez promieni słonecznych!

Opalone ciało to marzenie wielu z nas. Nic dziwnego, ponieważ moda na opaleniznę nie zmienia się od wielu lat – a zainteresowanie delikatnie brązową skórą wzrasta zwłaszcza latem. Właśnie, gdy zbliża się lato i nasza garderoba będzie bogata w odzież, która odsłania ciało. To oczywiste, ponieważ opalenizna kojarzy się z atrakcyjnością.
Niestety, częste wystawianie skóry na promieniowanie UV i sztuczne opalanie w solarium często powodują choroby skóry i przyczyniają się do przedwczesnego starzenia. Podpowiadamy, co możemy zrobić, aby uzyskać piękny, brązowy kolor skóry bez szkodliwych wspomagaczy. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna metoda, która jest ostatnio bardzo chwalona na forach, czyli bezpieczne opalanie natryskowe.  

Opalanie natryskowe – co to znaczy?

Opalanie natryskowe jest nowoczesną i bezpieczną metodą opalania. Zabieg wyróżnia się natychmiastowym efektem oraz przystępną ceną, wartą estetycznych rezultatów. Po opalaniu natryskowym nasza skóra jest nawilżona, dobrze odżywiona i w przeciwieństwie do kosmetyków samoopalających – nie tworzą się na naszym ciele ciemniejsze plamy i smugi.

Jak przebiega opalanie natryskowe?

Metoda opalania natryskowego bazuje na nałożeniu na ciało delikatnej mgiełki opalającej. Produkt brązujący ma właściwości nawilżające, nie powoduje smug i  przebarwień ani reakcji alergicznych, a koloryt skóry po opalaniu natryskowym jest ciemniejszym odcieniem naturalnego fototypu skóry. Opalenizna, uzyskana dzięki tej metodzie, jest skutkiem bardzo bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami, które znajdują się na naskórku.

Jak przygotować się do opalania natryskowego, aby uzyskać najlepsze efekty po zabiegu?

Najlepiej dzień przed opalaniem natryskowym wydepiluj ciało i zrób peeling. Nie należy nakładać żadnych preparatów i stosować kosmetyków nawilżających ciało – ma być całkowicie suche i czyste.
Przed zabiegiem nie maluj twarzy, dokładnie oczyść cerę i osusz ręcznikiem.
Nie zaleca się stosowania dezodorantów, antyperspirantów oraz perfum. Na czas trwania zabiegu nałóż ciemną bieliznę i wygodne ubrania, które nie uszkodzą opalenizny, kiedy będziesz wracać do domu.
Warto podkreślić, że w profesjonalnych i dobrze wyposażonych salonach dostaniemy jednorazową bieliznę i opaskę, która ochroni włosy. Pamiętaj, że opalanie natryskowe powinno być wykonywane przez kompetentną osobę, która wykona je umiejętnie. W tej sytuacji powstawanie plam na ciele jest praktycznie niemożliwe.

Jak długo utrzymują się efekty?

Często opalenizna utrzymuje się na ciele od 7 do aż 10 dni. U niektórych osób ten okres wydłuża się do 2 tygodni. Jeśli zastanawiasz się, od czego to zależy, odpowiadamy, że szczególnie od rodzaju skóry, od tego czy jest sucha, czy bardziej tłusta i jak szybko zaczyna się łuszczyć. Dlatego właśnie przed zabiegiem opalania natryskowego zaleca się wykonanie  bardzo dokładnego peelingu ciała i twarzy.
Im dokładniejszy peeling, tym zdecydowanie większa ilość suchego naskórka zostanie usunięta i skóra będzie lepiej przyjmowała płyn brązujący.
Bardzo istotna jest dbałość o opaleniznę po opalaniu natryskowym. Należy systematycznie nawilżać twarz i ciało, najlepiej dwa razy dzienne. Dla przedłużenia efektu możesz nakładać na swoją skórę balsam lekko brązujący, ale nie samoopalacz. Dzięki temu zachowasz koloryt opalenizny.

zostaw komentarz