Nici liftingujące PDO i skóra odzyskuje jędrność, a zmarszczki znikają! Magia?

Czy istnieje sposób, aby przywrócić skórze dawną jędrność, młodzieńcze napięcie i witalny blask? Kiedy wydaje się, że nic nie może zapobiec skutkom upływu czasu, na pomoc przychodzi medycyna estetyczna. Nici liftingujące PDO zapewniają poprawę napięcia, elastyczności i gęstości skóry. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą polidioksanonu – swoistego stymulatora tkankowego, który pobudza syntezę nowego kolagenu…

Czasu nie da się zatrzymać, ale można go przechytrzyć

Mijają kolejne lata, a wraz z nimi na twarzy pojawiają się kolejne zmarszczki, dobrze znane linie pogłębiają się, stają się bardziej wyraźne, skóra wiotczeje i traci dawny kontur. Takie są skutki upływającego czasu. Chociaż procesu starzenia się nie da się zatrzymać, można go przechytrzyć z pomocą doskonałych rozwiązań, jakimi dysponuje współczesna medycyna estetyczna.

To nie bajki! Od pewnego czasu dermatologia i medycyna estetyczna obrały nowy kierunek i zaczęły zmierzać w stronę metod jak najmniej inwazyjnych i jak najbardziej naturalnych. Powoli odchodzi się od typowych zabiegów upiększających, na rzecz kompleksowych terapii regeneracyjnych. Nie chodzi o to, aby wyłącznie poprawić wygląd. Dziś głównym zadaniem jest oddziaływanie na proces starzenia się skóry i stymulacja naturalnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu. Dzięki temu osiąga się nie tylko wyraźny efekt odmłodzenia, ale i długotrwały rezultat, powstały dzięki pobudzeniu skóry do działania. Jedną z takich metod jest lifting nićmi PDO, który pozwala przechytrzyć upływający czas, a nie tylko zakamuflować jego oznaki!

Magia polidioksanonu, skuteczność nici PDO

Polidioksanon to włókno syntetyczne, z którego tworzone są nici liftingujące. Jest to wyjątkowy materiał, który z jednej strony wykazuje silne działanie liftingujące, a z drugiej pełną biokompatybilność. Na czym polega magia polidioksanonu? Skuteczność nici PDO wynika z zastosowania dwóch, uzupełniających się mechanizmów. Pierwszym jest tworzenie swoistego rusztowania, mającego podtrzymać opadające tkanki. Wprowadzając szwy polidioksanonowe w odpowiednie warstwy skóry właściwej, uzyskuje się efekt jej mechanicznego uniesienia i napięcia. Drugi mechanizm wynika z właściwości biomedycznych polidioksanonu. Jest to materiał całkowicie wchłanialny, który stopniowo rozpuszczając się w skórze, pobudza fibroblasty do produkcji endogennego kolagenu – białka, stanowiącego naturalny budulec skóry – którego z czasem, pod wpływem gry hormonalnej, robi się coraz mniej. Synteza nowych włókien kolagenowych trwa tak długo, jak długo zachodzi proces resorpcji (wchłaniania się) rozpuszczalnych nici PDO. Oznacza to, że stymulacja fibroblastów trwa przez około 9 miesięcy, a wytworzone w tym czasie nowe włókna kolagenowe układają się linearnie i oplatają zaimplantowane nici, przez co dodatkowo wzmacniają efekt liftingu. 

Jak widać, magia polidioksanonu to nic innego, jak splot reakcji fizycznych i funkcji mechanicznych. Nici PDO pełnią rolę stymulatora tkankowego i gorsetu utrzymującego strukturę skóry. Jego efekt jest bardzo naturalny, ponieważ wykorzystuje fizjologiczne procesy organizmu, i co ważne stabilny, gdyż zapewnia długotrwałą poprawę napięcia skóry. Warto ponadto zauważyć, że rezultaty liftingu nićmi PDO są w zasadzie nieodwracalne- reakcje skóry pobudzone działaniem polidioksanonu nie znikają wraz z jego rozpuszczeniem. Nowo powstały kolagen przez kolejne lata spełnia swoją funkcję – utrzymuje skórę gęstą, elastyczną i jędrną. 

Różne oznaki starzenia się skóry, różne rodzaje nici liftingujących

Pod nazwą nici liftingujących PDO kryje się tak naprawdę kilka rodzajów nici. Łączy je materiał – polidioksanon, różni niemal wszystko – budowa, powierzchnia włókien, ich ilość…Dobór odpowiedniej nici jest uzależniony jest przede wszystkim od intensywności problemu, z jakim zgłasza się pacjent oraz wyjściowej kondycji jego skóry. 

NICI PDO MONO – pojedyncze włókno. Pobudzają syntezę kolagenu, napinają i wygładzają skórę. Stosowane głównie w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, poprawienia wyglądu skóry szyi i dekoltu, eliminacji “chomików” oraz liftingu podbródka. Nici liftingujące MONO znajdują także zastosowanie w modelowaniu sylwetki. To najbardziej wszechstronny materiał, który często jest łączony z nićmi innego typu.

NICI PDO TWIN – skręcone wokół własnej osi pojedyncze włókno. Są bardziej sztywne, więc zapewniają silniejszy efekt wygładzenia i napinania skóry, wywołują też intensywniejszą odpowiedź tkankową, co przekłada się na większą syntezę kolagenu. Stosowane w tych samych miejscach, co NICI MONO, aczkolwiek przy bardziej nasilonych defektach skóry.  

NICI PDO SCREW – nici MONO skręcone na igle. Pozwalają uzyskać efekt uniesienia skóry i tkanki podskórnej. Stosowane przy odciąganiu fałdów nosowo-wargowych, redukowaniu linii marionetki oraz podnoszeniu opadających powiek.

NICI PDO Z HACZYKAMI – powierzchnia włókna posiada specjalne drobniutkie haczyki, które otwierają się po zaimplantowaniu nici pod skórą i stanowią dla jej tkanek stabilną podporę. Stosuje się je do liftingu całej twarzy łącznie z czołem i powiekami. 

Można przechytrzyć czas, wystarczy się zdecydować

Nici liftingujące PDO są bardzo skutecznym rozwiązaniem przeciwdziałania oznakom starzenia się skóry. O ich efektywności świadczy od lat niesłabnące zainteresowania tą metodą oraz ciągłe badania usprawniające jej technologię. Dziś nici PDO łączy się z innymi zabiegami, aby osiągnąć lifting skóry maksymalnie wykorzystujący swój potencjał terapeutyczny. 

Można przechytrzyć czas i to w sposób małoinwazyjny, bezpieczny, efektywny. Lifting nićmi PDO jest rozwiązaniem wielu problemów. Zapewnia krótkotrwałą terapię w zasadzie bez wyrzeczeń. Przywraca odpowiednią gęstość i elastyczność skóry, poprawiając jej wygląd na lata! Na lifting nićmi PDO możesz umówić się do klinik Medbeauty AESTHETIC CLINIC w Warszawie, Świdnicy i Wrocławiu. Dane kontaktowe znajdziesz pod adresem: https://drkepa.com/kontakt/

 

zostaw komentarz