Korekta opadającej powieki bez skalpela. Czy blefaroplastyka laserowa to dobry wybór?

Spośród wielu skutków starzenia, opadające powieki są jednym z najbardziej uciążliwych. Oprócz tego, że stanowią poważny defekt estetyczny, który trudno zatuszować makijażem, to mogą też przyczyniać się do problemów ze wzrokiem. Dlatego warto rozważyć zabieg blefaroplastyki powiek, aby raz na zawsze pozbyć się problemu opadających powiek. Co jest lepsze – blefaroplastyka laserowa czy chirurgiczna? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Blefaroplastyka laserowa vs. chirurgiczna korekta powiek

Zmęczenie malujące się na twarzy najczęściej spowodowane jest występowaniem opadającej powieki lub workami pod oczami. Oba defekty można usunąć na dwa sposoby – za pomocą chirurgicznej lub laserowej plastyki powiek. Czym różnią się te dwie metody? Która z nich będzie lepszym wyborem?

Cechą wspólną obu metod jest usuwanie nadmiaru skóry z górnej powieki. Różnica polega na zastosowanym narzędziu. W przypadku jednej nacięcie wykonywane jest za pomocą skalpela, a w przypadku drugiej – lasera. Przewagą blefaroplastyki laserowej nad chirurgiczną jest większa precyzja zabiegu oraz krótsza rekonwalescencja. Stwierdza się też dużo mniejsze ryzyko powikłań po zabiegu laserowym w porównaniu do operacji plastycznej. Związane jest to z tym, że zastosowanie lasera powoduje mniejsze krwawienie i pobudza skórę do produkcji kolagenu, co przyspiesza gojenie. Metoda chirurgiczna jest bardziej inwazyjna, powoduje obfitsze krwawienie, większy obrzęk i zasinienia po zabiegu, a proces gojenia zachodzi dużo wolniej. Jednak w niektórych przypadkach konieczne może być zastosowanie tej metody. O wyborze metody zawsze decyduje lekarz podczas konsultacji.

Jak wygląda laserowa korekta powiek górnych?

Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej lub okulistę, który na co dzień praktykuje operacje na gałce ocznej – tak, jak w przypadku blefaroplastyki laserowej przeprowadzanej w Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach. Jak wygląda zabieg laserowej korekty powiek?

Procedura składa się z kilku etapów:

  • zastosowanie znieczulenia miejscowego,
  • wykonanie na skórze powiek szkicu obszaru, który zostanie poddany usunięciu,
  • wykonanie nacięć laserem w odpowiednich miejscach,
  • usunięcie nadmiaru skóry,
  • na niewielkie nacięcie zakładane są szwy, które umieszcza się w naturalnym załamaniu powieki, by blizna nie była widoczna,
  • usunięcie szwów po około tygodniu.

Blefaroplastyka laserowa – postępowanie przed i po zabiegu

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, podczas której specjalista wykluczy wszelkie przeciwwskazania do zabiegu i zleci wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych, m.in. morfologii krwi i czasu krzepnięcia. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza, aby proces gojenia zachodził bez przeszkód. Zazwyczaj przez pierwsze tygodnie po zabiegu należy unikać mocnego makijażu oczu, opalania się i innych czynności, które mogłyby podrażnić miejsce po zabiegu. Chirurg wykonujący zabieg zaleci też odpowiednie preparaty do pielęgnacji i łagodzenia skóry powiek.

Zainteresował Cię zabieg laserowej korekty powiek? Więcej na jego temat przeczytasz na stronie: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/blefaroplastyka-powiek/

zostaw komentarz