Epilacja laserowa u blondynek – czy to się może udać?

Gładkie ciało to jeden ze współczesnych atrybutów kobiecości. Osiągnięcie go jest możliwe na wiele sposobów. Panie mogą sięgnąć zarówno po domowe sposoby, jak i oddać się w ręce profesjonalistów. Te, którym zależy na trwałym usunięciu zbędnego owłosienia z ciała, decydują się na epilację laserową. Jeszcze do niedawna zabieg ten uważano za skuteczny jedynie u kobiet z ciemniejszym owłosieniem i nie był polecany blondynką. Medycyna estetyczna znalazła jednak na to sposób. Dziś z epilacji laserowej skorzystać mogą również kobiety z jasnymi włoskami, a zabieg przyniesie wymierne efekty. Kluczem jest jednak wybranie odpowiedniego typu lasera. Który to jest?

Dlaczego epilacja u blondynek to problem?

Początki epilacji laserowej nie były łaskawe dla blondynek. Często słyszały one, że zabieg nie pomoże w usunięciu niepotrzebnego owłosienia. Wynikało to z działania ówczesnych laserów. Wysłane w głąb skóry wiązki światła, które koncertują się na melaninie, nie mogły rozpoznać włosów jasnych – tych, w których naturalnego barwnika jest niewiele. Oznaczało to, że zabiegi epilacji u blondynek kończyły się niepowodzeniem. Na szczęście rozwój techniki sprawił, że problem zniknął. Dziś epilacja laserowa jest w stanie pozbyć się każdych włosów, niezależnie od ich koloru.

Epilacja laserowa Motus

Specjaliści warszawskiej kliniki Miracki jako najskuteczniejszy laser do epilacji u blondynek wskazują Motus Deka. Jest to laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm, która ma wysoką absorpcję w melaninie. Oznacza to, że wychwytuje on melaninę w skórze o 25% szybciej niż inne urządzenia używane do epilacji. Przekłada się to na skuteczne usuwanie nie tylko ciemnego owłosienia, ale i tego bardzo jasnego, w których występuje mniejsze stężenie melaniny. Laser Motus odznacza się również niezwykłą precyzją nawet przy usuwaniu włosków z wrażliwych i trudno dostępnych obszarów ciała. Z jego pomocą można usuwać owłosienie:

 • Znad górnej wargi
 • Brody/barków
 • Szyi/policzków
 • Okolic między brwiami
 • Uszów
 • Pach
 • Karku
 • Brzucha
 • Torsu
 • Pleców
 • Okolic brodawek
 • Okolic intymnych
 • Nóg
 • Rąk.

Czy depilacja laserowa boli?

Jednym z mitów jest to, że depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym. Specjaliści z Kliniki Miracki z Warszawy obalają ten mit. Zabieg określają jako bezbolesny. Uczucie dyskomfortu minimalizuje chłodzona do 15 stopni Celsjusza szafirowa płytka. U pacjentów z wrażliwą skórą można dodatkowo zastosować krem znieczulający.

Jak wygląda usuwanie włosów laserem?

Przed rozpoczęciem zabiegu usuwanie włosów laserem, warto odbyć bezpłatną konsultację. W czasie spotkania kosmetolog wykluczy przeciwskazania do zabiegu, wyjaśni całą procedurę, poinformuje, jak wygląda proces rekonwalescencji, a także oceni, ile zabiegów będzie trzeba wykonać. Na bezpłatną konsultację w zakresie epilacji laserowej w Klinice Miracki w Warszawie można umówić się na https://klinikamiracki.pl/kontakt/.

Właściwy zabieg polega na przygotowaniu skóry – pokryciu jej olejkiem lub specjalnym żelem i przesuwaniu głowicy lasera szybkim, płynnym ruchem po skórze – urządzenie nie jest odrywane od ciała.  Procedura trwa bardzo szybko – kilka/ kilkanaście minut w zależności od epilowanego obszaru ciała. Aby można było cieszyć się optymalnymi efektami epilacji, zalecane jest wykonanie kilku zabiegów w serii. Odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynoszą 8 tygodni w przypadku nóg, 6 tygodni – twarz i 4 tygodnie – pachy. Rekomendowana ilość zabiegów to od 4 do 8 – jednak zawsze jest to kwestią indywidualną.

Jak przygotować się do epilacji laserowej?

Rekomendacje co do przygotowania do laserowego usuwania owłosienia przekaże kosmetolog na pierwszej wizycie. Podstawowe zalecenia obejmują:

 • Zrezygnowanie z opalania skóry kilka dni przed zabiegiem,
 • Dokładne ogolenie obszaru, na którym będzie przeprowadzany zabieg tak, aby go nie uszkodzić i nie podrażnić
 • Odstawienie leków i ziół światłouczulających.

Należy pamiętać, że epilacja laserowa nie może być przeprowadzona u kobiet w ciąży i karmiących piersią (oraz 6 miesięcy po ustaniu laktacji), w przypadku chorób nowotworowych, epilepsji, terapii retinoidami, łuszczycy, bielactwie, aktywnych infekcjach skóry, bliznowcach, osób z rozrusznikiem serca i po niedawno przebytych zabiegach chirurgicznych.

zostaw komentarz