Cofnij czas dzięki zabiegom odmładzającym z osoczem bogatopłytkowym

Gładka i promienna cera to marzenie każdej kobiety bez względu na wiek. Niestety, upływający czas zmienia naszą skórę, tak samo jak choroby, przyjmowane leki, a nawet nieprawidłowa dieta. Mimo chęci poprawienia urody, wizja skalpela oraz sztucznych substancji wstrzykiwanych w skórę skutecznie odstrasza większość zainteresowanych. Czy są jakieś skuteczne, ale naturalne metody przywracania młodego wyglądu? Okazuje się, że są. Specjaliści z MediArt Clinic w Poznaniu wskazują na osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste. Sprawdzamy więc, jakie mają właściwości i jakie przynoszą efekty.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat pochodzący z organizmu człowieka lub zwierzęcia, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Bardzo często jest stosowany w terapiach regeneracyjnych ze względu na liczne czynniki wzrostu. Medycyna estetyczna wykorzystuje je w zabiegach odmładzających, których efektem jest wygładzenie zmarszczek, oraz w terapiach leczących wypadanie włosów.

Jak wygląda zabieg odmładzający osoczem bogatopłytkowym?

Zabiegi medycyny estetycznej zawsze zaczynają się od konsultacji z lekarzem. Specjalista musi przeprowadzić z Pacjentem dokładny wywiad, aby być pewnym, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wybranej metody leczenia. Należy również omówić poszczególne etapy terapii oraz sam problem, z jakim Pacjent się zgłasza. Osocze bogatopłytkowe sprawdza się nie tylko w zabiegach odmładzających, lecz także w leczeniu łysienia. Zabieg zaczyna się od znieczulenia miejscowego. Dzięki temu Pacjent czuje się podczas sesji komfortowo i może się rozluźnić. Następnie zostaje pobrana krew, którą umieszcza się w specjalnej wirówce, aby wyodrębnić osocze bogatopłytkowe. Tak przygotowany preparat można wstrzyknąć w leczony obszar. Zabieg trwa maksymalnie godzinę. Można go powtarzać, ilość sesji zależy od rodzaju terapii.

shutterstock_285118037

Czy zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe są bezpieczne?

Osocze bogatopłytkowe jest naturalną substancją, która pochodzi prosto z organizmu osoby, której zostanie wstrzyknięta. Stanowi więc poważną konkurencję dla wszystkich sztucznych preparatów, które pełnią funkcję wypełniaczy. Osocze bogatopłytkowe i komórki macierzyste nie wywołują alergii czy skutków ubocznych. Terapia odznacza się wyjątkowo dużą tolerancją przez organizm. Po zabiegu mogą pojawić się jedynie zasinienia, które szybko znikną. Zabieg jest wyjątkowo bezpieczny również ze względu na zaawansowaną technologię, która jest wykorzystywana podczas leczenia.

Co eksperci sądzą o osoczu bogatopłytkowym w leczeniu łysienia?

Osocze bogatopłytkowe nie tylko sprawia, że włosy zaczynają rosnąć, lecz także wpływa na ich wygląd. Odżywia je, przez co stają się lśniące i mocne. Mezoterapia igłowa jest doskonałą alternatywą dla zabiegów przeszczepiających skórę wraz z mieszkami włosowymi. Specjaliści z MediArt Clinic zgodnie twierdzą, że osocze bogatopłytkowe jest dużo skuteczniejsze niż stosowanie różnych szamponów poprawiających kondycję włosów. Szczególnie wtedy, gdy nie wiadomo, jaka jest przyczyna łysienia. Na wypadające włosy może mieć wpływ wiele czynników: zła dieta, stres czy podłoże genetyczne. Osocze bogatopłytkowe jest zatem najskuteczniejszą terapią ze wszystkich dostępnych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach osocza bogatopłytkowego, przeczytaj o nim na stronie MediArt Clinic: https://mediartclinic.pl/medycyna-estetyczna/leczenie-lysienia-osocze-bogatoplytkowe/

zostaw komentarz