Bezinwazyjny lifting twarzy? To możliwe!

Chcesz poprawić jędrność swojej twarzy? Nie musisz poddawać się zabiegom chirurgicznym. Wybierz bezpieczną medycynę estetyczną!

Zabiegi medycyny estetycznej są obecnie bardzo popularne i wybierane coraz częściej. Wypełniły lukę pomiędzy zabiegami chirurgii plastycznej oraz zabiegami kosmetycznymi. Doskonale widać to na takim przykładzie jak lifting twarzy – ten przeprowadzony w gabinecie medycyny estetycznej jest jednocześnie bardzo skuteczny, a przy tym bezinwazyjny.

Na czym polega lifting twarzy przeprowadzony w gabinecie medycyny estetycznej? Jakich rezultatów możemy oczekiwać? Z jakimi kosztami musimy się liczyć? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Lifting twarzy przez modelowanie

W gabinetach medycyny estetycznej nie stosuje się skalpeli do wykonania liftingu twarzy. Wykorzystuje się najczęściej specjalne preparaty oraz nici, których zadaniem jest natychmiastowa poprawa wyglądu skóry oraz objętości i konturu twarzy.

Lifting twarzy w gabinetach medycyny estetycznej przeprowadzany jest najczęściej z użyciem preparatów wolumetrycznych, na przykład takich jak JOVEDERM VOLUMA. Odmładzanie wolumetryczne polega na ukształtowaniu rysów twarzy tak, aby nadać im objętość w miejscach, gdzie jest ona utracona. Dzieje się tak z upływem lat, gdy skóra zaczyna tracić swoje naturalne „rusztowanie” tworzone między innymi przez kwas hialuronowy, kolagen i elastynę. Dzięki medycynie estetycznej możemy je odbudować.

Prawidłowo przeprowadzony lifting twarzy pozwala na nadaniu skórze młodzieńczego wyglądu, a przy tym na poprawie poziomu jej nawilżenia oraz skorygowaniu niedoskonałości. Takie rezultaty możemy uzyskać w ciągu jednego zabiegu – bezpiecznego i nieinwazyjnego. Preparaty wprowadzane są w skórę z użyciem igieł, dlatego do przerwania ciągłości skóry dochodzi tylko w kilku punktach, które szybko się goją.

Zabiegi liftingu twarzy w medycynie estetycznej – efekty:

  • odzyskanie objętości w rejonie kości policzkowych, policzków oraz skroni
  • usunięcie zmarszczek w różnych partiach twarzy
  • zaokrąglenie konturu twarzy w przypadku jego utraty
  • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry twarzy
  • przywrócenie skórze twarzy młodzieńczego wyglądu

Zatem lifting twarzy przeprowadzony w gabinecie medycyny estetycznej stanowi bardzo dobrą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zabiegi te przeprowadzane są najczęściej w ciągu kilkunastu minut do godziny, dlatego często nazywane są także lunchowymi, ponieważ można wykonać je w przerwie na lunch. Od razu po wykonaniu zabiegu można powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jak długo utrzymują się efekty bezinwazyjnego liftingu twarzy?

Przeprowadzony w gabinecie medycyny estetycznej lifting twarzy pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów, ale musimy pamiętać o tym, że nie są to efekty trwałe. Wynika to z faktu, że preparaty wprowadzone w skórę są z czasem rozkładane i wydalane z organizmu, co jest naturalnym procesem.

Najczęściej efekty liftingu twarzy możemy zachować przez okres od 1 roku do 1,5 roku. Czas ten jest zależny od indywidualnych predyspozycji, a także od prowadzonego stylu życia. W przypadku osób palących papierosy, opalających się czas ten może ulec skróceniu. Gdy rezultaty liftingu twarzy są widoczne coraz mniej, zabieg można powtórzyć ponownie.

Gdzie można wykonać zabieg?

Zabiegi bezinwazyjnego liftingu twarzy są obecnie prowadzone w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju. W Krakowie oferuje je między innymi klinika Bona Dea, która ma szerokie doświadczenie w medycynie estetycznej i ma także wielu zadowolonych klientów regularnie wybierających jej usługi.

Podsumowując, jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu liftingu twarzy, ale bez ryzykowania jak w przypadku chirurgii plastycznej, warto skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Dzięki nim możemy uzyskać optymalne efekty szybko i bez ryzyka!

zostaw komentarz